T-mobile Usługi Bankowe

Opublikowane: 2019-12-18 08:55:23

T-mobile Usługi Bankowe działa od 2014 w miejsce Alior Sync jako połączenie oferty bankowej i telekomunikacyjnej. Faktycznym dostawcą usług jest Alior Bank.

Instytucja posiada w swojej ofercie kredyt gotówkowy w kwocie od 500 do 200 000 zł. Okres spłaty wynosi od 3 do 120 miesięcy. Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania wynosi 16,52%.

Kredyt udzielany jest w polskich złotych, bank nie wymaga przy nim zabezpieczenia. 

Przy składaniu wniosku nie jest wymagane zaświadczenie o dochodach, jednakże weryfikowana jest historia kredytowa BIK.

 

Procedura udzielenia kredytu

Na początku należy wypełnić wniosek na stronie internetowej T-mobile Usługi Bankowe. W formularzu wnioskodawca podaje swoje dane osobowe ( imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego), źródło dochodu oraz określa kwotę kredytu i okres spłaty. Wstępna decyzja kredytowa zostaje podjęta po wypełnieniu wniosku.

Następnie następuje kontakt ze strony konsultanta banku. Weryfikuje on dane zawarte we wniosku oraz przedstawia szczegóły oferty. Istnieje możliwość zawarcia umowy w trakcie rozmowy z konsultantem. Opcja ta dostępna jest dla kredytu do 20 000 zł. W tym przypadku umowa wysyłana jest na adres e-mail klienta. Standardowo umowa do podpisania dostarczana jest kredytobiorcy drogą kurierską. 

Środki przelewane są na rachunek bankowy klienta niezwłocznie po zawarciu umowy drogą telefoniczną lub po weryfikacji dokumentów dostarczonych przez kuriera.

O kredyt gotówkowy można również wnioskować w placówce T-mobile Usługi Bankowe lub za pośrednictwem bankowości internetowej ( dotyczy klientów banku). 

 

Oprocentowanie

Oprocentowanie dla okresu spłaty do 5 lat jest stałe. Jego wysokość ustalana jest indywidualnie i uzależnione jest od oceny zdolności kredytowej kredytobiorcy. Jednakże nie jest ona wyższa niż od wysokości odsetek maksymalnych w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego. Oprocentowanie dla okresu spłaty powyżej 5 lat ( do 10 lat) jest zmienne. Jego wysokość wynosi WIBOR3M oraz indywidualnie ustalana marża. Jednakże nie jest ona wyższa niż od wysokości odsetek maksymalnych w rozumieniu przepisów kodeksu cywilnego.

Wysokość oprocentowania uzależniona jest od  oceny zdolności kredytowej osoby wnioskującej o kredyt oraz od kwoty kredytu. Może ona zostać obniżona w sytuacji skorzystania przez kredytobiorcę z ubezpieczeń, które akceptuje Alior Bank S.A.

 

Reprezentatywny przykład

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,52%, całkowita kwota kredytu do zapłaty przez kredytobiorcę: 28 865,58 zł (bez kredytowanych kosztów),oprocentowanie zmienne wynosi 9,99%, całkowita kwota do zapłaty: 42 343,16 zł, całkowity koszt kredytu to 13 477,58 zł (w tym: prowizja: 3 932,49 zł, odsetki: 9 545,09 zł). Okres spłaty: 64 miesięcznych rat, w tym 63 równe miesięczne raty w wysokości / po: 661,61 zł, ostatnia rata: 661,73 zł. Kalkulacja  dokonana na dzień 29.10.2018 r. na reprezentatywnym przykładzie. Ostateczne warunki kredytowania zależą od wiarygodności kredytowej kredytobiorcy, daty wypłaty środków oraz daty płatności pierwszej raty. 

 

Plusy

możliwość otrzymania wysokiej kwoty pożyczki,

długi okres spłaty ( jeden z najdłuższych na rynku),

brak wymagalności zaświadczenia o dochodach.

 

Minusy

opłaty dodatkowe,

weryfikacja historii kredytowej w BIK.

 

 

Masz pytania, skontaktuj się z nami: +48 507-333-268