Wakacje first czy last minute?

Opublikowane: 2019-07-01 13:53:30

Większość z nas co roku zastanawia się nad zaplanowaniem przyszłych wakacji. Mamy możliwość podróżowania nawet w najbardziej egzotyczne zakątki na świecie oraz możemy korzystać z coraz lepszych ofert. Jednak pozostaje pytanie: Czy lepiej zaplanować urlop z wyprzedzeniem kilkumiesięcznym, czy może bardziej opłacalnym i lepszym rozwiązaniem będzie tzw. last minute, czyli spontaniczny wyjazd. Sprawdźmy, która oferta z biura podróży będzie dla nas najbardziej korzystna.

Jeśli chodzi o oferty last minute, bądź first minute to każda ma jakieś plusy lub minusy i jest skierowana do danej grupy osób. Dla osób mających elastyczną pracę oferta last minute jest bardzo wygodna i często bardzo opłacalna, natomiast jeśli chodzi o sztywne godziny pracy i ustalenie wcześniej urlopu to oferta first minute prędzej wchodzi w grę, ale pozostaje pytanie, na której z nich nasz portfel mniej ucierpi.

Różnice cen w okresie sezonowym

Jeśli przegapiliśmy szukanie oferty i obudziliśmy się w sezonie urlopowym to możemy mieć problem ze znalezieniem korzystnej oferty cenowej, gdyż w sezonie trudniej o wolne miejsca. Biura podróży w tym czasie mogą się wzbogacić, ponieważ podnoszą sztucznie wtedy ceny ofert last minute. Dlatego ważne jest, aby planować taki urlop z wyprzedzeniem kilku miesięcznym oraz przy rezerwacji sprawdzić w umowie, czy biuro gwarantuje niezmienność ceny, a ta też może się wahać od zmiany kursu walut bądź opłat lotniskowych, na co musimy być przygotowani.

Wyjazd rodzinny, a może samotny urlop

Można stwierdzić, że oferty first minute są częściej skierowane do rodzin z dziećmi, dlatego, że łatwiej jest znaleźć dogodną ofertę z atrakcjami dla naszych pociech, gdy sezon nie ruszył w pełni. Wyprzedzając planowanie urlopu możemy na spokojnie zapoznać się z ofertą i sprawdzić najlepsze udogodnienia. Jeśli chodzi o oferty last minute mogą one być skierowane do osób podróżujących we dwójkę lub w pojedynkę. Atrakcyjność cen w tym wypadku wynika z faktu, iż proponowane atrakcyjne cenowo wycieczki last minute są niesprzedanymi wcześniej ofertami. Ilość miejsc jest wtedy ograniczona, dlatego też jest to dobra opcja spędzenia urlopu dla singli lub pary.

Wybór oferty urlopowej last minute lub first minute ma swoje wady i zalety. Oferta ofercie nie równa, ale jeśli jesteśmy dobrymi oraz dokładnymi obserwatorami to możemy z powodzeniem trafić na dogodne dla nas rozwiązanie. Wybierając się na urlop ustalmy, czy naszym priorytetem będzie cena, miejsce, albo standard hotelu. To nasz czas i nasze pieniądze, które powinny nam zaowocować niezapomnianym i miło spędzonym czasem.

Masz pytania, skontaktuj się z nami: +48 507-333-268