Ubezpieczenie smartfona - czy warto ?

Opublikowane: 2019-06-10 12:08:04

Telefony i smartfony stały się nie rozłączną częścią w życiu człowieka. Wiele osób kładąc się spać trzyma telefon i z nim usypia a zaraz po przebudzeniu na nowe po niego sięga. Ludzie nie wyobrażają sobie aktualnie wielu czynności bez użycia telefonu ,a częste korzystanie z urządzenia naraża. Zalany, pęknięty wyświetlacz a to może oznaczać tylko drogie naprawy bądź zakup nowego telefonu. Obecne telefony nie posiadają tylko funkcji rozmów czy pisania SMS-ów ale również robienia zdjęć, nagrywania filmów i oglądania ich , pisania maili, przeglądania portali społecznościowych i wiele innych udogodnień. Im więcej udogodnień w telefonie tym jego cena jest wyższa. Pytanie brzmi następująco czy telefon wart 2 tysięcy złoty warto zabezpieczyć polisą ? A jeśli tak gdzie się udać i na co zwracać uwagę ?

Ubezpieczenie w kredycie

Kupując smartfon na raty, ubezpieczenie może być również włączone w koszty rat. Należy jednak przeliczyć czy warto jest brać polisę za pośrednictwem sklepu, któremu będziemy płacić spory procent znacznie podwyższający koszt kredytu.

Ubezpieczenie u operatora

Smartfony często kupujemy u operatora za symboliczną kwotę przy podpisywania umowy z operatorem telefonii komórkowej. Niektórzy operatorzy wprowadzają dodatkowe opcje z wykupieniem polisy. Na stronach internetowych operatorów telefonii komórkowej można zapoznać się ze szczegółami swoich ofert.

Polisy w elektomarketach

Popularne proponowanie przy zakupie sprzętu AGD, RTV w wysokiej cenie sprzętu, sprzedawca proponuje kilka opcji zwykłe przedłużenie gwarancji, czyli gwarancja producenta trwa dwa lata i możemy ją przedłużyć na kolejny rok, dwa, a nawet trzy. Takie polisy w elektromarketach niestety są bardzo drogie ponieważ część wpłaty klienta zostaje dla sklepu i niestety nie jest to mała prowizja . Właśnie dlatego handlowcy tak chętnie sprzedają i namawiają  na dodatkową gwarancje i zakup dodatkowego ubezpieczenia.

Kiedy warto kupić ubezpieczenie

Ubezpieczenie nie jest potrzebne każdej osobie. Przede wszystkim kiedy dbasz o niego, zostawiasz go w bezpiecznym miejscu, ochronnym etui, zabezpieczasz szybę i nie bawią się nim dzieci.

O polisie warto pomyśleć gdy:

·         kosztował większą kwotę 2 tysiące i więcej, zaciągając na niego kredyt,

·         dużo podróżujesz,

·         zawiera cenne dane,

·         bawią się nim dzieci,

·         uprawiasz sport,

·         narażony jest na uszkodzenia związane z pracą,

·         jest narzędziem pracy.

 Ciekawe oferty ubezpieczeń u operatorów

1.      Orange

- Standard to podstawowa oferta ubezpieczenia zawiera ona ubezpieczenie od kradzieży telefonu, uszkodzenia wyświetlacza i wykonaniem nieautoryzowanych połączeń do kwoty 4000zł. Wkład własny jaki musi ponosić klient to 99 zł. Koszt ubezpieczenia miesięczny to 7,99 zł.

- Komfort to nieco zaawansowana forma ubezpieczenia składa się pakietu standardowego wzbogacona o zalania urządzenia. Koszt własny jest taki sam jak w opcji standardowej. Koszt ubezpieczenia miesięczny wynosi 14.99zł.

- Premium to najbogatsza opcja jaka przygotował Orange. Wliczają się w niego wszystkie warianty z pakietu standard i komfort i dodatkowo od kradzieży kieszonkowców. Wkład własny jak powyżej 99zł. Koszt ubezpieczenie miesięczny wynosi 18,99 zł.

2.      T-mobile

T-mobile oferuje w swoim ubezpieczeniu zalanie i zatopienie telefonu, naprawy które producent nie obejmuje w gwarancji o ile łączna suma napraw nie przekroczy 1000 zł. Koszt ubezpieczenia miesięcznie wynosi 9.50 zł.

3.       Plus

Plus jako jedyny z największych telekomów nie oferuje swoim klientom ubezpieczenia telefonu. Jedyna opcja jaką operator oferuje to serwis wyświetlacza. Każdy klient  może liczyć na darmową  naprawę, bądź całkowitą wymianę wyświetlacza na terenie całej polski. Koszt serwisu wyświetlacza to 4.99 zł miesięcznie.

Masz pytania, skontaktuj się z nami: +48 507-333-268