Porównywarka kredytów - co warto o niej wiedzieć?

Opublikowane: 2019-01-28 13:04:54

Na rynku istnieje bardzo duża ilość ofert instytucji bankowych bądź pozabankowych. Każda z tych instytucji oferuje różnorodne warunki propozycji kredytów bądź pożyczek oraz warunków, które musimy spełnić, aby je otrzymać. Z pomocą przychodzą nam porównywarki kredytowe. Co warto o nich wiedzieć i jak wybrać tę najlepszą?

Jak działa porównywarka kredytów lub pożyczek?

Porównywarka kredytów jest serwisem, dzięki któremu porównamy oferty kredytów z różnych instytucji bankowych jednocześnie. Możemy porównać zarówno kredyt gotówkowy, samochodowy, hipoteczny, firmowy lub wyszukać najlepszą ofertę pożyczki czy chwilówki. Jeśli klient zdecyduję się wypełnić taki wniosek oraz spełni wybrane kryteria to może w szybki sposób dowiedzieć się jakie instytucje będą w stanie udzielić mu kredytu bądź pożyczki.

Czy korzystanie z porównywarki kredytowej jest bezpiecznym rozwiązaniem? Czy moje dane są bezpieczne?

Jeśli klient zdecyduje się wypełnić wniosek o pożyczkę i porówna oraz wybierze dogodną dla siebie ofertę to może również wypełnić formularz kontaktowy, dzięki któremu skonsultuje się z konsultantem. Podczas rozmowy z konsultantem klient może otrzymać pomoc oraz wyjaśnić wszelkie wątpliwości. Wszelkie dane osobowe klienta są całkowicie bezpieczne. Trafiają one do chronionych baz danych i wykorzystywane są wyłącznie do przekazywania informacji oraz w celach marketingowych.

Zalety korzystania z porównywarki kredytowej

Porównywarki kredytowe ułatwiają nam życie. Zamiast chodzić od placówki do placówki możemy wygodnie w domu wyszukać dla siebie najlepszą oraz indywidualnie dopasowaną do swoich potrzeb i możliwości ofertę. Wybierając porównywarki kredytowe możemy ustrzec się przed nieuczciwymi pożyczkodawcami. Dzięki porównywarce klient otrzyma fachową pomoc od ekspertów oraz udziela nam oni wskazówki, na co zwrócić uwagę przy doborze pożyczki lub kredytu. Kolejną zaletą porównywarek jest to, że mając złą historie kredytową, bądź negatywne wpisy w bazach również możemy się o taką pożyczkę lub kredyt starać. Analiza instytucji bankowych bądź pozabankowych pod kątem weryfikacji w BIK, BIG, KRD również może pomóc w znalezieniu oferty. Liczy się przede wszystkim dobry wybór i otrzymania pieniędzy tanio, aby nie generować dodatkowych kosztów. Nawet jeśli nie jesteśmy „idealnymi” klientami, to z pewnością taka porównywarka może nam pomóc.

Wady korzystania z porównywarki kredytowej

Oprócz szeregu zalet muszą znaleźć się również wady takiej porównywarki. Korzystanie z porównywarki nie jest w stanie oddać dokładnie sytuacji finansowej klienta. Każdy przypadek jest indywidualny, dlatego też często z pozoru mało istotne informacje będą wpływać na propozycję pożyczki bądź kredytu. Niestety nie da się skomponować jednego, najlepszego zestawienia kredytów. Takie wyniki będą się od siebie znacząco różnić, ponieważ kryteria poszczególnych porównywarek kładą nacisk na różne czynniki. Trzeba pamiętać, że wyniki w porównywarce będą ogólne. Porównywarki podczas analizy ofert nie biorą pod uwagę takich kryteriów jak to jaką klient posiada (i czy posiada) zdolność kredytową oraz ocenę współpracy z bankiem. W poszczególnych bankach obliczanie zdolności kredytowej może się znacząco różnić.

Strony porównywarek kredytowych są idealnym miejscem, aby zapoznać się z ofertami pożyczek instytucji bankowych bądź pozabankowych. Informacje oraz oferty prezentowane przez porównywarki mogą być kluczową wskazówką przy doborze dla nas najlepszej i najkorzystniejszej oferty pożyczki lub kredytu.

 

Masz pytania, skontaktuj się z nami: +48 507-333-268